Twórcy:


Autorzy książki: Temple of Set, Order of Nine Angles

Autorzy personalni: Michael A. Aquino, Don Webb, James Lewis,
Vesa Iitti / Tapio Kotkavuori (Temple of Set);
Anton Long, Christos Beest, anonimy (ONA)

Tytuł oryginalny: brak (zbiór autonomicznych tekstów obu grup)

Tytuł polski pełny: Introductio. Wprowadzenia w satanizm teistyczny
Świątyni Seta oraz satanizm tradycyjny ONA

Wydanie polskie:
- pierwsze: The Serpent, Szczecin 2015
- drugie: The Serpent, Szczecin 2020

Tłumaczenie, redakcja merytoryczna, przypisy do tekstów: Marcela Gibert

Wybór tekstów, wstęp bibliograficzny, redakcja merytoryczna: Michał Knihinicki

Korekta językowa, skład: Redakcja The Serpent

Koncepcja i wykonanie okładki: Medea

Wsparcie techniczne: Krzysztof Jaszczur


Strona tytułowa, redakcyjna,
spis treści, oryginalne tytuły
i dokładne źródła tekstów
znajdują się w tym pliku.


Introductio to liczący prawie 400 stron tom, w którym znajdują się przekłady najważniejszych, klasycznych prac dwóch najsławniejszych teistycznych organizacji satanistycznych.

Pierwsza z nich − Temple of Set, czyli Świątynia Seta − czci boga oświecenia, rozwoju i samodoskonalenia poprzez magię. Set − mimo iż przez Aquino i pozostałych setyjczyków nazywany jest „Księciem Ciemności” − jest bóstwem światła i mądrości, przypominającym nieco Lucyfera. W swej doktrynie Temple of Set zachęca do uprawiania okultyzmu Ścieżki Lewej Ręki (LHP) oraz czarnej magii, jednak jednocześnie zaleca „wypracowanie w sobie mocnego poczucia etyki”, ponieważ, jak sama głosi, „używanie Magii dla zaspokojenia impulsywnych, trywialnych, egoistycznych potrzeb nie jest setyjskie.”. Stosowanie jej ma prowadzić do rozwoju boskiego potencjału maga i odnalezienia jego prawdziwej Woli. (Aquino był i jest gorącym fanem Crowleya. Wpływ ten widoczny jest wyraźnie w całej filozofii Świątyni Seta − począwszy od objawionego tekstu założycielskiego Aquino z 1975 r., a skończywszy na pracach Jamesa Lewisa w latach 80. oraz Najwyższego Kapłana Dona Webba w późnych latach 90. i na początku XXI wieku.)

Druga − Order of Nine Angles, szerzej znana jako O.N.A, ONA lub O9A − wręcz przeciwnie: czci Mrocznych Bogów, których rozumie jako nieludzkie istoty żyjące w ciemnym Świecie Bezprzyczynowym. Gdy te przerażające byty pojawiają się (poprzez nexiony) w naszym Przyczynowym Uniwersum, żywią się bezprzyczynową energią życiową ludzi i innych żywych istot, aby móc działać zwiększając Chaos. W swej doktrynie ONA również zaleca kroczenie Ścieżką Lewej Ręki i uprawianie „mrocznego czarostwa” (czyli czarnej magii Satanizmu Tradycyjnego), jednak na tym podobieństwa ze Świątynią Seta się kończą. Zakon bowiem zupełnie inaczej rozumie LHP i czarną magię, nie proponuje żadnej etyki, lecz satanistyczny amoralizm, zaś Crowleya nazywa „zagubionym Inicjowanym uwięzionym w pułapce egotyzmu i urojeń wielkości”, „ignorantem, który nigdy nie przekroczył Otchłani i nie osiągnął poziomu Adepta” oraz „niedorozwiniętym egotystą, zbyt pozbawionym charakteru, by rozwinąć wgląd w siebie”. Równie ostre słowa ONA kieruje w kierunku Lovecrafta, Świątyni Seta oraz − oczywiście − ateistycznego i cynicznego Kościoła Szatana i jego showmeńskiego twórcy: Antona Szandora LaVeya.

W Introductio znajdują się tłumaczenia najważniejszych tekstów obu tych organizacji, z których większość ma charakter podstawowego wprowadzenia w ich filozofie oraz ezoteryczne i okultystyczne doktryny.

W części pierwszej (na 176. stronach) są przekłady 18. prac Temple of Set: wszystkich tekstów Kapłanów z oficjalnej strony ToS „Xeper.org”, prolog Dlaczego Świątynia Seta? Michaela Aquino (najnowsze wprowadzenie do jego książki Black Magic) oraz jego trzy sataniczne objawienia, w tym cały (niezwykle długi) Diabolicon oraz The Book of Coming Forth by Night, które dało początek istnieniu Świątyni Seta w 1975 r.

W części drugiej (zajmującej 175 stron) znajduje się przekład łącznie 19. różnej długości prac Zakonu Dziewięciu Kątów. Połowę objętości zajmują ogólne wprowadzenia w filozofię Satanizmu Tradycyjnego ONA (w tym dwa długie klasyki z początku lat 90. i dwa krótkie jeszcze z lat 80.), reszta omawia konkretne kwestie, takie jak np. satanistyczna ezoteryka, ontologia i teologia Szatana oraz Mrocznych Bogów wg Satanizmu Tradycyjnego, pochodzenie i znaczenie imienia „Szatan”, natura i kult krwawej bogini Bafomet, niemundańskie/nienazareńskie rozumienie magii i okultyzmu, metafizyka Świata Bezprzyczynowego, Septenarność, Złowieszcza Ścieżka, syndrom hubriati, satanistyczne „czczenie” Szatana, konieczność ofiar z ludzi (cullingu), a także pochodzenie i znaczenie nazwy „Zakon Dziewięciu Kątów”. Prawdziwym smaczkiem jest Misterium − przekład niezwykle wartościowego i długiego (16. stronicowego) wywiadu z Antonem Longiem z najświeższych lat działalności ONA (2011 r.).

Tłumaczenia poprzedziliśmy ponad 30 stronami, na których znajdują się nie tylko tytuły oryginalne, dokładne źródło każdego tekstu oraz ustalenia językowe i typograficzne, lecz także liczący 20 stron wstęp bibliograficzny, w którym aż nadto szczegółowo omówiono wszystkie źródła przekładów oraz podano ciekawe informacje nt. historii pism obu satanistycznych grup (m.in. daty wydań tekstów Kapłanów ToS i książek Aquino oraz pełna historia głównych stron ONA).

Z kolei same przekłady wzbogaciliśmy ponad setką przypisów o różnym charakterze − translatorskim, bibliograficznym, merytorycznym (wyjaśnienia używanych przez ToS i ONA pojęć), a także polemicznym w stosunku do niektórych stwierdzeń autorów.

Introductio to prawdziwa biblia współczesnego Satanizmu Teistycznego, którego dwaj główni przedstawiciele działają już od ponad 40 lat, a zainteresowanie nimi stale rośnie, również w Polsce. Nasza książka adresowana jest do tych czytelników, którzy zamiast z krótkich (i często nierzetelnych) opracowań, chcą poznać treść tych dwóch ważnych doktryn satanistycznych z pierwszej ręki − wiernych przekładów tekstów źródłowych.


Darmowe fragmenty:

Temple of Set:

Order of Nine Angles:


Dane techniczne:


Stron: 392

Format: A5

Nakład każdego wydania: 80 sztuk

Waga: ponad 500 g

Papier: kremowy, 90 g/m2 (Munken Print Cream v.1.5)

Oprawa: TWARDA z zaokrąglonym grzbietem,
klejona oraz SZYTA, foliowana, matowa, z tasiemką


Cena


Kod książki: K8



* * *

Z powodu zamieszczenia w środku niedostępnej Caelethi (w nowym przekładzie)
oraz przedruku większości tekstów z wyprzedanej od dawna Bafomet,
zakup Introductio upoważnia nowe osoby do zakupu Czarnej Księgi Szatana.



„W ten sposób sekret zostaje zachowany tam, gdzie jest niezbędny,
podczas gdy Tradycja oraz Zło są efektywnie rozpowszechniane.”


Ostatnie zdanie z Hysteronu Proteronu,
poprzednio wydanej przez nas publikacji ONA.


w w w . t h e - s e r p e n t . p l